Člověk: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 211 bajtů ,  před 10 lety
*'''Člověk''' nemůže žít bez lásky. Je sám sobě nepochopitelnou bytostí a jeho životu chybí smysl, nepozná-li lásku, nesetká-li se s ní, nezakusí-li ji, nepřivlastí-li si ji nějak a neprokazuje-li ji aktivně druhým. ... [Člověk je] základní cestou, po níž církev jde…, je také cestou pro každého '''člověka'''. -- [[Jan Pavel II.]], ''Redemptor hominis'', č. 10 a 13.
*V něm, totiž v '''člověku''', je založeno veškeré viditelné i neviditelné stvoření. Proto je nazýván „dílnou všeho“, neboť v něm je obsaženo vše, krom Boha. Z téhož důvodu bývá rovněž označován jako „střed“, neboť v sobě jako tělo a duše zahrnuje a sjednocuje nejvzdálenější krajnosti, totiž duchovnost a tělesnot. -- [[Joannes Eriugena]], ''Perifyseon'', 5,20.
* Je '''člověk''', je problém, není '''člověk''', není problém) – [[Stalin]]
* Když zemře jeden '''člověk''', je to tragédie, když zemře milion '''lidí''', je to [[statistika]]. – [[Stalin]]
* Co je '''člověk''',<br />když žije jenom proto, aby spal<br />a jedl? Nic víc než [[zvíře]], nic víc.<br />Ten, kdo nám dal tak velkou schopnost myslet,<br />nazírat věci minulé i příští,<br />zajisté nechtěl, aby božský [[rozum]]<br />v nás zahníval a tlel. -- [[William Shakespeare]], ''[[Hamlet]]'', III,4,33.
 
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu