Přeskočit na obsah

Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga

Z Wikicitátů
Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga

Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga (* 29. prosince 1942, Tegucigalpa, Honduras) je honduraský kardinál.

Výroky[editovat]

  • Je smutné pozorovat, že svět není schopen žít v míru, zvláště nyní, když se připravujeme na vánoce. Svědčí o tom i skutečnost, že mnohé země svátky Kristova narození prostě vymazaly. Je pár dní volna, lidé si přejí pěkné svátky. Pěkné svátky bez Ježíše ale žádné svátky nejsou. Nevidíme-li původ vánoc v Kristově narození, přivádí nás to jen k lhostejnosti. Jsme schopni vánoce slavit jídlem a pitím, jinak by to nebyla pořádná oslava. Kde ale zůstal Kristus, jediný orientační bod ve světě, propadajícím se do materialismu a hledajícím zlato namísto Boha? Posledním hlasem morálky jsou papežovy výzvy. Jsou důležité, protože tlučou na dveře našeho svědomí a nutí nás uvažovat lidsky, a nikoliv materialisticky.[1]
  • Převážná většina kněží žije skromně. Neznám nikoho, kdo by oplýval nějakým luxusem.[2]

Reference[editovat]

  1. Kardinál Maradiaga pranýřuje nečinnost mezinárodního společenství v Sýrii. radiovaticana.cz [online]. 2012-12-10 [cit. 2012-12-10]. Dostupné online.
  2. Kardinál Maradiaga: Centrální struktury církve jsou příliš rozrostlé. radiovaticana.cz [online]. 2013-07-16 [cit. 2013-07-17]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]