Bazilika sv. Mikuláše v Trnavě

Z Wikicitátů
Bazilika sv. Mikuláše v Trnavě

Bazilika sv. Mikuláše je kostel v Trnavě.

Ve výrocích[editovat]

  • Kostel je pro fotografa zajímavý zejména v jistých částech dne, kdy nastávají okamžiky, během nichž vchází přes okna dovnitř velmi zajímavé světlo. Snažil jsem se udělat co nejvíce záběrů při přirozeném osvětlení. Samozřejmě, detaily a různé speciální záběry jsou prisvecované. Nejtěžší pro mě bylo pracovat s lešením. Většinu z celkových záběrů jsem dělal z asi desetimetrové výšky. Lešení jsem si musel sám přinést, postavit, přesouvat. Ta práce byla o trpělivosti a koncentraci. Bylo to pro mě takříkajíc romantické dobrodružství.
    Kostol je pre fotografa zaujímavý najmä v istých častiach dňa, kedy nastávajú okamihy, počas ktorých vchádza cez okná dovnútra veľmi zaujímavé svetlo. Snažil som sa urobiť čo najviac záberov pri prirodzenom osvetlení. Samozrejme, detaily a rôzne špeciálne zábery sú prisvecované. Najťažšie pre mňa bolo pracovať s lešením. Väčšinu z celkových záberov som robil z asi desaťmetrovej výšky. Lešenie som si musel sám priniesť, postaviť, presúvať. Tá práca bola o trpezlivosti a koncentrácii. Bolo to pre mňa takpovediac romantické dobrodružstvo.[1] -- Mário Dobšovič

Reference[editovat]

  1. POKORNÝ, PATRIK. Autor prvej knihy o hrubom kostole neúnavne zbieral materiál vyše sedemdesiat rokov. trnava-live.sk [online]. 2012-01-05 [cit. 2014-05-30]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]