Danica McKellarová

Z Wikicitátů
Danica McKellar na autogramiádě v říjnu 2007

Danica Mae McKellarová (* 3. ledna 1975) je americká herečka, matematička, autorka knih o matematice a propagátorka vzdělávání.

Výroky[editovat]

  • Jednou z nejúžasnějších věcí na matematice je, že lidé, kteří se jí věnují, se málokdy zajímají o její praktické využití, protože matematika samotná je skutečně nádherný umělecký obor. Jsou to struktury a modely, a to máme rádi, a na tom ujíždíme. A proto píšeme články, když objevíme nové uspořádání forem. Pak někdo jiný musí přijít na to, jestli to k něčemu je. A třeba na to přijde až za sto let, a nikomu to nevadí.
    One of the most amazing things about mathematics is the people who do math aren't usually interested in application, because mathematics itself is truly a beautiful art form. It's structures and patterns, and that's what we love, and that's what we get off on. And so we write papers because we discovered a new pattern of sorts. Then it's up to somebody else to figure out if it has a use or not. And maybe it will be like a hundred years from now, and who cares.[1]

Reference[editovat]

  1. Danica McKellar's Mathematical Theorem – rozhovor pro National Public Radio, 11. února 2006

Externí odkazy[editovat]