Přeskočit na obsah

Danilo Türk

Z Wikicitátů
Danilo Türk

Danilo Türk (* 19. února 1952, Maribor, Slovinsko) je slovinský politik a prezident.

Výroky

[editovat]
  • Tone Pavček byl člověk, kterého byste měli respektovat a mít rádi. Nejen pro jeho dovednosti, ale i lidskou šířku, teplo a bezúhonnost, které vycházely z jeho práci a života. On byl velký básník, skvělý překladatel, výjimečná osobnost slovinské kultury a vřelý, příjemný člověk. Vždycky věděl, jak najít správné slovo, byl schopen naslouchat, pochopit ducha doby a měl odvahu a moudrost veřejně vyjádřit to, o čen mnozí jen snili.
    Tone Pavček je bil človek, ki si ga moral spoštovati in imeti rad. Ne le zaradi njegove umetnosti, pač pa tudi zaradi človeške širine, topline in pokončnosti, ki jo je izžareval skozi svoje delo in življenje. Bil je velik pesnik, odličen prevajalec, izjemna osebnost slovenske kulture in topel, prijazen človek. Vedno je znal najti pravo besedo, znal je tudi prisluhniti, razumel je duh časa ter zmogel dovolj poguma in modrosti, da je javno ubesedil tisto, kar so mnogi le slutili.[1]

Reference

[editovat]
  1. Türk: Pavček je v sebi združeval vsa hotenja Slovencev. 24ur.com [online]. 2011-10-21 [cit. 2012-06-22]. Dostupné online.

Externí odkazy

[editovat]