Diskuse:Latinské přísloví

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikicitátů

Vzkaz pro všechny: u latinských přísloví uvádějte v závorce znění v originále (sladíme tak různé překlady a varianty téhož přísloví). taktéž je třeba dbát, zda přísloví není citátem nějakého latinského autora. Hodně poučení přeje s odkazem na rčení "Už staří Římané říkali..."--Vladimír Svoboda 07:23, 7. 8. 2007 (UTC)

Je to ještě o něco složitější: stránka s příslovími má mít název v množném čísle, viz Kategorie:Přísloví. Stránka Latinská přísloví existuje – je přesměrováním na již hodně obsáhlou stránku Latinská úsloví, dále zde je stránka Latinské výroky. Tedy pokud se někomu z vás chce, bylo by v tuto chvíli (než toho budou stovky) nejvhodnější to sjednotit, nejlépe přepsat přísloví ze stránky Latinské přísloví na vhodnou ze dvou dříve vytvořených (Latinská úsloví, Latinské výroky, s uzpůsobením tamního formátu a výmazem případných duplicit) a po výprazdnění stránky pak udělat další přesměrování. Wikicitáty předem děkují. ;-) --Milda 08:31, 7. 8. 2007 (UTC)

Prosim o překlad latinského přísloví a jeho zařazení.[editovat]

  Našel jsem krásné latinské příslový,ale každý překladač ho přeloží jinak.Proto bych moc prosil o překlad do origonálu a zařazení k ostatním příslovím.Moc dekuji Petr K.   " Žena - toť krasné zlo"