Diskuse:Miloš Zeman

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Současnou podobu stránky s citáty Miloše Zemana považuji za nepřijatelnou a stránku zralou na smazání. Kde jinde než u negativně vyznívajících citacích politiků či o politicích už bychom měli důsledně vyžadovat přesné zdrojování a uvádění výroků v kontextu? Přesným zdrojováním mám na mysli snahu dostat se co nejblíže k primárnímu zdroji, tedy k tiskové konferenci nebo parlamentnímu proslovu. A typicky fekální výroky na adresu novinářů by měly být citovány i s uvedením kontextu – na jaký novinový článek nebo televizní reportáž takto reagoval. --Milda 12:04, 13. 7. 2008 (UTC)

Jako autor současné podoby stránky nepovažuji Váš názor za racionální. Jsem Zemanovým stoupencem, k uveřejnění zde jsem vybíral citáty, jež mají něco do sebe, nikoli citáty, jež by měly osobu Miloše Zemana vykreslit pozitivně či negativně, a domnívám se, že citáty, jež jsem zde zveřejnil, toto splňují, proto považuji Vaši kritiku o "negativně vyznívajících citacích" za bezpředmětnou. Zdroje jsem v článku uvedl, drtivá většina citátů pochází z nejnovějších Zemanových knih - Jak jsem se mýlil v politice a Vzestup a pád české sociální demokracie, nedomnívám se, že by bylo potřeba uvádět ještě kapitoly a strany, kde se uvedené pasáže v daných knihách nacházejí. Též považuji za naprosto bezpředmětné tvrzení, že u kritických výroků na adresu novinářů by měl citován i zdroj, neboť nenávist vůči novinářů patří mezi Zemanovy permanentní postoje. Proto prosím o odstranění naprosto zbytečného varování o tom, že uvedené citáty mohou vyvolávat nějaké zkreslené představy, jež naprosto zbytečně diskredituje neutrální článek. Pokud máte stejně pocit, že článek vyvolává zkreslené představy, můžete doplnit další neutrální citáty, ale jak říkám, další, neboť tyto neutrální jsou. Zároveň se omlouvám, že jsem Vám při kopírování omylem smazal poslední větu Vašeho diskuzního příspěvku, jelikož jsem si však pamatoval její podstatu, dopsal jsem ji, byť ne v doslovném znění.

@Milda, mně to osobně přijde jakž takž v normě. --Martin Kozák 27. 8. 2008, 18:26 (UTC)Odpovědět[odpovědět]


Přesunuto z těla článku.

Než začnete číst další řádky, jako autor tohoto přehledu citátů vás musím upozornit, že obvinění z možného vyvolávání zkreslených představ výše se nezakládá na racionalitě. Můžete se přesvědčit sami, do jaké míry se následující citáty snaží vyvolávat zkreslené představy. K přidání tohoto upozornění sem mě nevedl jen fakt, že tento článek byl zbytečně zdiskreditován, ale i to, že jsem již delší dobu nedostal odpověď na otázku v diskuzním fóru Pod Lípou, jak se lze tohoto neobjektivního upozornění zbavit, a osoba, jež ho má na svědomí, taktéž dlouhou dobu nereaguje na moji odpověď v diskuzi k tomuto článku, takže tato zbytečná diskreditace nemá ani vyhlídku na změnu. Více viz diskuze k článku. A nyní už k tématu článku.

Jako autor předchozího odstavce lituji, že byl přesunut z hlavního článku sem, do diskuze k němu, protože pokračuje zbytečná diskreditace článku, ale beru to, pokud se ji podaří v dohledné době vyřešit.


Je ta věta opravdu takto: "Kdyby jste se ráčil laskavě natočit do profilu - ano, opravdu, exemplární debil. (Dle knihy Zemanových vzpomínek Jak jsem se mýlil v politice)" ...
myslím to "kdyby jste" jestli opravdu píše. --Nolanus 30. 9. 2008, 22:40 (UTC)Odpovědět[odpovědět]


Omlouvám se, špatně jsem větu přepsal, hned chybu opravím.


Vymazal jsem dva citáty, neboť neměly "šťávu" a obsah, který správné citáty mít musí. To, že sociálně demokratické vlády dokáží redukovat požadavky odborů lépe než vlády pravicové, by uznal i rozumně uvažující pravičák. Kadlec

Vzhledem k tomu, že jistá osoba tyto "citáty" na stránku přidává i přes mé opakované mazání, již se nebudu pokoušet. Nicméně přál bych si, aby se dotyčný zamyslel, zda je to, že "sociálně demokratické vlády dovedou redukovat požadavky odborů na mnohem nižší úroveň než vlády pravicové", skutečným citátem, který si zaslouží zmínku. To je asi jako přisuzovat někomu citát "Žiji na planetě Zemi". Je to velice chytrý muž.