Přeskočit na obsah

Diskuse s uživatelem:Milda

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikicitátů
Poslední komentář: před 3 lety od uživatele Danny B. v tématu „Děkuji
Sem mi můžete psát dotazy a připomínky týkající se především českých Wikicitátů, v rámci svých možností vám na ně zde odpovím. Také mě můžete zastihnout pod stejnou přezdívkou na české Wikipedii (moje diskusní stránka) nebo Wikizdrojích (moje diskusní stránka).

A pokud vás někdy v budoucnu omrzí vkládání jednotlivých vět na Wikicitátech a budete chtít přidat celou báseň nebo povídku, rád vás uvidím na české verzi volně dostupné knihovny Wikisource. ;-)

Práva správce na Wikicitátech[editovat]

přesunuto z Wikipedista diskuse:Milda

Ahoj, zdá se, že v posledních měsících došlo ke zostření politiky ohledně přidělování práv byrokratů a tak zřejmě budeme muset najít ještě o něco větší podporu tvé žádosti o práva správce a potom přeci jen požádat na metě. Čili se to zase komplikuje. Ach jo. Kdo tohle mohl tušit. --Martin Kozák 22:18, 8. 6. 2007 (UTC)

Wikicitáty[editovat]

přesunuto z Wikipedista diskuse:Milda

Čau Mildo. Díky, že rediguješ mé příspěvky na Wikicitátech a rád bych tě poprosil o informaci. Mám fakt hokej v interwiki. Když např. zakládám nového autora, mohu interwiki "obšlehnout" z wikipedie? --Zdenek 19:27, 9. 8. 2007 (UTC)

Ahoj, to právě takhle nejde. Interwiki vždy slouží k mezijazykové navigaci v rámci jednoho projektu, tedy z článku na české Wikipedii na odpovídající stránky na anglické, německé atd., ale opět Wikipedii. Do stránek na Wikicitátech je nutné vkládat interwiki nalezené na jiných jazykových doménách Wikiquote, jinak to nebude fungovat. Hledám je tak, že do Googlu zadám dotaz např. Edward Gibbon site:wikiquote.org, ve výsledku kliknu na některou z nalezených stránek (např. hned na první nalezenou en:Edward Gibbon), odkaz na ni vložím dolů na českou stránku a z anglické stránky potom vykopíruju interwiki na ostatní jazyky. --Milda 19:42, 9. 8. 2007 (UTC)

Super díky. Ještě jedna věc. Již jsem založil stránku " Murpyho zákony", ale přibrzdi jsem, protože si nejsem jist autorskými právy. Můžeš poradit?--Zdenek 08:07, 10. 8. 2007 (UTC)

Asi by hodně záleželo na tom, odkud je čerpáno, zda z jednoho nebo více zdrojů, zda ty zdroje podléhají autorskoprávní ochraně (tzn. mají nějaké konkrétní autory a vydavatele, nebo je to lidová tvořivost), a pokud ano, jak velká část chráněného zdroje je zde citována. Ale ber to jen jako můj osobní a tedy možná nesprávný pohled. --Milda 08:45, 10. 8. 2007 (UTC)

Byl tu nějaký postarší vousatý pán...[editovat]

...celý v bílém a říkal, že jsi byl letos moc hodný, a něco ti u mně nechal.

Jo, a abych nezapomněl: Byl s ním ještě jeden, takový celý zarostlý a umouněný, a ten zas říkal, že běda ti, jestli budeš zlobit.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 22:24, 5. 12. 2007 (UTC)

:D Tak mu vyřiď, až se s ním zase potkáš, že děkuju. --Milda 07:44, 6. 12. 2007 (UTC)

DragonBot keeps interwiki links to nonexisting project[editovat]

Hi, see cs:Erich Fromm or cs:Georges Clemenceau – there were interwikis to nonexisting projects (one of cs.wikiquote users had copied whole interwiki section from Wikipedia), DragonBot has correctly removed interwikis to nonexisting pages on existing projects, but kept those to nonexisting wikiquote projects. --Milda 8 décembre 2007 à 23:25 (CET)

Hello,
I am well aware of the problem, as I run the bot without the -force option (which means it asks me everytime it wants to remove an incorrect interwiki link, so I had to validate each and every one of them yesterday :-)). Unfortunately, I am not a programmer, so I can't code the bot to remove interwikis to nonexistent projects. As I'm using the pywikipedia bot framework, I shall ask a developper if it is possible that a patch be coded, but in the mean time DragonBot won't remove those links…
Note that, as there have been loads of incorrect interwikis to remove yesterday (both from the first run on cs.wikiquote and from more than 200 deleted pages on nl.wikiquote since the 1st of December), I am going to run DragonBot with the -force option exceptionally. It's going to speed things up a lot, as I'm not always in front of my computer to answer my bot's questions ;-)
Bye, Chtit draco 09:24, 9. 12. 2007 (UTC)

Martin Levý[editovat]

Zdravím Mildo. Prosím tě chtěl bych se zeptat proč jsi mi smazal osobu Martin Levý jako neznámou osobnost, když zde nejde tolik o tu osobnost, ale přece o ten citát ne?? Díky za odpověď. --Martinusbrave 15:24, 8.4.2010

Zdravím taktéž. Jde o osobnost i o citáty. Osobnost by měla být, podobně jako na Wikipedii, dostatečně encyklopedicky významná (typicky historické osobnosti, literáti, filosofové, politici, umělci a vůbec osobnosti veřejného života), a citáty by měly být odněkud nebo někde citovány, tj. někde věrohodně (a pokud možno i doložitelně) publikovány. Díky za pochopení. --Milda 8. 4. 2010, 18:53 (UTC)Odpovědět
Ano tomu jistě rozumím, ale tyto citáty byli někde publikován jen již memohu zpomenout kde jsme je viděl.-)--Martinusbrave 14:25, 9.4.2010

Stěhování[editovat]

Dobry den, mužů na Wikipedii rozmístit podobny článek v češtině?? http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_company --Tavocer

Dobrý den, nevidím problém. Matně si vzpomínám, že v minulosti článek na toto téma existoval, ale byl smazán jako neencyklopedický nebo jako reklama konkrétní stěhovací firmy, nepamatuji se přesně a v knize smazaných stránek se mi nedaří jej najít. --Milda 2. 7. 2010, 06:47 (UTC)Odpovědět

Wikiquote interlanguage communication[editovat]

Hi, I'm Nemo from the Italian language Wikiquote and I'm writing you (via a bot) because you're an administrator of Wikiquote in this language; please excuse me if you've received this message more than once.
The simple thing that I want you to know is that Wikiquote has an official mailing list, Wikiquote-l, which can be used to communicate and discuss matters which interest all Wikiquotes. This mailing list was last "advertised" about three or four years ago, before many of us joined Wikiquote, and is currently almost not participated at all by Wikiquote users and very low-traffic. I ask you to subscribe, to participate in discussions and to write about your Wikiquote.
I love Wikiquote, as you probably do, and I think that we should be proud of what we do here, share our experiences and good practices to make Wikiquote better and raise awareness of it.
I remind you that Meta-Wiki is the best place for Wikimedia projects coordination, and it contains several pages about Wikiquote, and specifically this talk page which can be used to discuss about Wikiquote if you don't like mailing lists.
I hope that this message has been useful for you. Cheers, Nemo (write me) 13. 12. 2010, 19:41 (UTC)Odpovědět

Stránka Jan Šestauber[editovat]

Dobrý den,

Vážený pane/paní editore/editorko je pravda, že autor citátů Jan Šestauber není známý více než průměrný vysokoškolský učitel (profesorský test), ale i přes to považuji za vhodné uvést jeho citáty. Autor v součastné době píše knihu, které tedy tím pádem nemohla být vydána. Proto není známý počtem lidí větším, než vysokoškolský učitel. Tyto citáty, z nichž mnoho jich je v jeho rozepsané knize (měl jsem možnost knihu vidět), já a mnoho dalších považujeme za důležité a tudíž si myslím, že by bylo dobré je uveřejnit. Neuváděl jsem autorův životopis, který by byl pro lidi, které nejsou s autorem přímo spojeni nepotřebný, ale uvedl jsem pouze jeho myšlenky a citáty, které budou, podle mého soudu, pro větší množství osob užitečné.

Přeji pěkný den a za spravedlivé posouzení argumentů Vám předem děkuji.

PS: Omlouvám se za zpoždění

Dobrý den Mildo, rád si přečtu nějaký citát či přísloví, všiml jsem si zde na stránkách možnosti editace, vzhledem k tomu, že jich zde spousta chybí, chtěl jsem některé doplnit, podmínka zdrojování mě nemile překvapila, neboť většinu přísloví znám pouze z ústního podání. Není proto divu, že tu českých přísloví moc není, což je škoda ! Kategorie by byla bohatší, kdyby obsahovala aforismy, citáty, přísloví či říkadla. Případně by to mohla být nějaká taková kategorie čtenářů, bez záruky, tedy bez zdrojování. Za případně způsobené nepříjemnosti se omlouvám a zdravím, Chockl

Sókratés kontra Epiktétos[editovat]

Dobrý den, ve článku naděje a dvou souvisejících jsem opravil autorství citátu Nemá být koráb zakotven jen jednou kotvou a život na jediné naději. Žádáte zdroj, to je pochopitelné; nevím ale, jak ho uvést, tak se chci zeptat.

Vycházím z toho, že když jsem zkusil citát najít anglicky, byl vždy citován právě Epiktétos – mimo jiné také na anglických Wikicitátech tohoto autora. Předpokládám tedy, že přisouzení Sókratovi je jen nějaký český výmysl, nevím ale, čím to doložit – je přípustné odcitovat anglické Wikicitáty? – Josef Plch (diskuse) 13. 9. 2013, 18:06 (UTC)Odpovědět

Dobrý večer, v případě nouze lze věřit anglickým Wikicitátům, které mají zdrojování více rozvinuto než český projekt, že to je z jednoho zlomku od Epiktéta, a uvést jej jako zdroj, ale zdrojovat přímo anglickými ani jinými Wikicitaty bychom neměli. Určitě tedy mohou být vodítkem k dohledání zdroje v češtině a úplně nejlepší je ocitovat nějaké české vydání Epiktétových spisů, podle anotace v jednom z katalogů („…kromě kratší Rukojeti a čtyř knih Rozprav přináší i zbývající zlomky…“) by to mohlo být například v Rukojeť, Rozpravy, Praha : Svoboda, 1972 – pokud byste měl ke knize přístup (já se do některé z knihoven, kde ji mají, v dohledné době nedostanu). --Milda (diskuse) 13. 9. 2013, 21:51 (UTC)Odpovědět
Tak jsem se na tu knížku díval a v poznámkách ke zlomkům stojí, že „14–16 a 18 jsou v překladu vypuštěny, neboť text kolísá“. Je tedy otázkou, zda vůbec existuje nějaký oficiální český překlad… Kdybych náhodou někdy nějaký potkal, tak ho doplním, ale moc nadějně to nevidím. — Josef Plch (diskuse) 14. 9. 2013, 00:34 (UTC)Odpovědět

Děkuji[editovat]

Děkuji
Děkuji

za příspěvek k nedávno dosažené šestitisícové metě v podobě 332 nově založených článků.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 22. 6. 2014, 13:42 (UTC)Odpovědět

Dobrý den, (citace autora Pocha)[editovat]

Rádi bychom zde s laskavým souhlasem samotného autora uvedli citáty z jeho knih

Dobrý den, doložte nezávislými zdroji, že výše uvedené „citáty“ jsou dále někým citovány – například v médiích nebo pracích jiných autorů. Neboli že se u takto čerstvého autora nejedná jen o jeho vlastní či fandovskou propagaci. --Milda (diskuse) 3. 8. 2014, 14:15 (UTC)Odpovědět
Snad zadání již splněné? ZMĚNĚNO, POCHOPENO A SPLNĚNOBeracha1 (diskuse) 3. 8. 2014, 16:10 (UTC)Odpovědět

Důležitá diskuse[editovat]

Upozornění.--Juandev (diskuse) 10. 4. 2015, 21:10 (UTC)Odpovědět

Bedřich Václavek[editovat]

Ahoj. Zdroj¿ --Pátek (diskuse) 8. 4. 2016, 07:14 (UTC)Odpovědět

Ahoj, nevím jestli jsem ten stručný vzkaz pochopil. Pokud to měla být otázka na zdroj citátu, který jsem v roce 2007 vložil, tak to asi byla nějaká Vlasta z 80. let, viz úvodní větu na mé uživatelské stránce. Kdybych tu krabici znovu prohrabal, tak byl byl schopen říct asi jen to, jestli to byla ta Vlasta nebo Rudé právo nebo Zemědělské noviny, ale už ne rok (datum) a číslo, to na většině výstřižků není. --Milda (diskuse) 11. 4. 2016, 11:43 (UTC)Odpovědět

Nedostupný zdroj[editovat]

Ahoj. To bude problém u mnoha. Asi to časem hromadně dohledám v knihovně z papírových vydání. --Středa (diskuse) 31. 8. 2016, 05:08 (UTC)Odpovědět

Děkuji[editovat]

Děkuji
Děkuji

za příspěvek k nedávno dosažené osmitisícové metě v podobě 372 nově založených článků.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 10. 10. 2016, 11:18 (UTC)Odpovědět

Práva správce[editovat]

Dobrý den, protože jste po více než rok neprovedl žádnou zaznamenanou akci, požádal jsem stevardy na Metě o odebrání vašich správcovských práv, díky za Vaši práci s na WikiCitátech. --MrJaroslavik (diskuse) 2. 2. 2020, 14:31 (UTC)Odpovědět

Děkuji[editovat]

Děkuji
Děkuji

za příspěvek k včera dosažené desetitisícové metě, jež je zároveň krásným dárkem k nedávným 16. narozeninám samostatných českých Wikicitátů, v podobě 381 nově založených článků.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 26. 8. 2020, 11:07 (UTC)Odpovědět

How we will see unregistered users[editovat]

Ahoj!

Tuto zprávu dostáváte, protože máte správcovská práva na některé wiki nadace Wikimedia.

Když dnes někdo edituje wiki nadace Wikimedia, aniž by byl přihlášen, zobrazujeme jeho IP adresu. Jak možná víte, v budoucnu už to nebudeme moci dělat. Rozhodlo tak Právní oddělení nadace Wikimedia, protože se změnily normy a regulace týkající se soukromí v online prostředí.

Místo IP adresy budeme zobrazovat maskovanou identitu. Jako správce si budete i nadále moci zobrazit si jejich IP adresu. Také vznikne nové oprávnění pro uživatele, kteří potřebují vidět plné IP adresy neregistrovaných uživatelů pro boj s vandalismem, obtěžováním a spamem, aniž by byli správci. Patroláři také uvidí část IP adresy, aniž by museli mít toto oprávnění. Také pracujeme na lepších nástrojích, které budou pomáhat.

Pokud jste to ještě neviděli, můžete si přečíst více informací na Metě. Pokud si chcete být jisti, že vám neutečou žádné technické změny na wiki nadace Wikimedia, můžete se přihlásit k odběru našeho týdenního technického zpravodaje.

Existují dva navrhované způsoby, jak by tato identita mohla fungovat. Oceníme vaše názory na to, který způsob by podle vás fungoval nejlépe pro vás a vaši wiki, teď či v budoucnu. Můžete nám dát vědět v diskusi. Můžete psát ve svém jazyce. Návrhy byly předloženy v říjnu a rozhodovat se budeme po 17. lednu.

Děkuji. /Johan (WMF)

4. 1. 2022, 18:11 (UTC)