Přeskočit na obsah

Diskuse s uživatelem:Zdenek

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikicitátů
Poslední komentář: před 10 lety od uživatele Danny B. v tématu „Děkuji

Ahojky... jsem začátečník a proto pls za případné chyby mi moc nenadávejte :-) ..

Obrázky

[editovat]

Ahoj, obrázky Soubor:Beauvoir.jpg a Soubor:Brigitte bardot.jpg, možná i Soubor:Richard Aldington.jpg tu nemohou zůstat kvůli autorským právům. Anglická wikipedie (resp. anglické projekty obecně) je místem, kde je nutné dávat při přebírání obrázků velký pozor na licenci, pod kterou je ten který obrázek použit. Angloamerické právo umožňuje používat princip fair use, který zjednodušeně řečeno znamená „povolení k užití díla jsem si nezajistil, ale myslím si, že tak, jak jsem je použil, to nebude majiteli práv vadit“. České (a kontinentální obecně) autorské právo tento princip nezná a dle nedávného rozhodnutí Wikimedia Foundation nejsou nesvobodné obrázky na projektech přípustné, ledaže by jednotlivé projekty přijaly výjimku, ta by ale musela být v souladu s místními zákony té země, kde se předpokládá nejčastější používání projektu, což by stejně nebylo u české domény splněno.

A přečti si, prosím, pokud jsi jej ještě nečetl, mail ode mě z 11. 7. mj. ohledně autorskoprávní ochrany databází před systematickým vytěžováním. --Milda 22:46, 12. 7. 2007 (UTC)

Pár technických

[editovat]
  • Nadpisy při abecedním rozčleňování delší stránky se dělají např. pro písmeno A syntaxí == A ==, vznikne nadpis 2. úrovně, který má při obvyklém nastavení stylů větší velikost písma a vodorovnou čáru, a na takto vzniklou sekci se pak dá na stránce odkázat a kliknutím na odkaz skočit. Na začátku stránky je pak vhodné vložit šablonu {{SHORTTOC}}, která vytvoří úhledný vodorovně formátovaný rejstřík písmen s aktivními odkazy právě na ty jednotlivé sekce. Pro inspiraci viz Latinské citáty.
  • Odkaz na stránku s příslovím je vhodné dělat takto: [[Arabská přísloví|arabské přísloví]]. Před svislítkem je skutečný název stránky (v množném čísle, protože na odkazované stránce zpravidla bývá přísloví více), za svislítkem text, který se má zobrazit jako odkaz (v jednotném čísle, protože se tím textem obvykle „podepisuje“ jedno konkrétní přísloví).
  • K odsazení odpovědí v diskusích používej dvojtečku na začátku odstavce. Mezery na začátku způsobí, že jimi odsazený text je považován např. za ukázku kódu a podle toho nastylován. --Milda 08:28, 13. 7. 2007 (UTC)
Velice ti děkuji za podnětné rady. Popravdě jsem si z tím abecedním rozčleňováním docela lámal hlavu, ale nenašel jsem stránku z které bych to "obšlehl". Ještě jednou díky za trpělivost --Zdenek 08:56, 13. 7. 2007 (UTC)

Obrázky

[editovat]

Zdravím, díky za obrázky, téma obšírně popisuje výše Milda. K tomu jen dodám, že projekty nadace Wikimedia (tedy Wikicitáty, Wikipedie a další) disponují centrální skladem obrázků jež je k dispozici na Wikimedia Commons. Všechny obrázky tam jsou umístěné můžete vkládat bez omezení a to dokonce stejným působem, jako vkládáte obrázky které nahrajete sem. Není je tedy nutné nahrávat, můžete je přímo pod jejich názvem vložit.

Moc díky za vše, obrázky jsou zde velmi pozitivní věc.

--Martin Kozák 12:59, 14. 7. 2007 (UTC)

Několik připomínek

[editovat]

Ahoj, díky za nové stránky. Dovolím si pár připomínek:

  • V kategorií podle písmen se neupravuje abecední řazeni podle příjmení (také jsem to zjistil až po pár dnech). Je to sice neobvyklé, ale určitou logiku to má – je to pak pěkně rozčleněno podle křestního jména. U osob, které měly široký záběr své činnosti, např. básník a současně dramatik, k tomu napsal i nějakou prózu, kritiku a také něco přeložil, je vhodné vybrat do kategorií jednu či dvě nejdůležitější profese, v kterých dotyčný proslul nejvíc.
  • Nemá smysl vkládat interwiki okopírované z anglické nebo jiné Wikipedie, ta je pro nás v tomto ohledu jiný projekt a takto vložené odkazy nefungují. Pokud například k Ariel Durant nebo Antonínu Dvořákovi žádná jiná jazyková doména projektu Wikiquote stránku nemá, tak na české stránce interwiki mít (zatím) nebudeme.
  • Prázdné řádky (dvojité odentrování) mezi jednotlivými citáty produkují sémanticky špatný kód: místo jednoho seznamu s pěti citáty je výsledkem pět seznamů po jednom citátu. Obecně by se vizuální stránka měla řešit pomocí CSS, pokud se ti líbí větší oddělení jednotlivých citátů, dá se to řešit jednoduchým předpisem v uživatelském (jen pro tebe) nebo společném (pro všechny uživatele) stylovém souboru.

To je asi tak všechno, čeho jsem si dnes všiml a co jsem měl na srdci. Hodně zdaru v další editaci! --Milda 09:56, 6. 8. 2007 (UTC)

Vaše fotografie

[editovat]

Dobrý den. Díky, že nahráváte na Wikicitáty soubory. Abychom měli jistotu, že je možné je zde použít, je u každého třeba uvádět jeho původ a licenci. Protože soubory, které tyto údaje postrádají, jsou po dvou týdnech mazány, prosím vás o doplnění informací o následujícím souboru:

Přístup k autorským právům na Wikicitátech je stejný jako na sesterské Wikipedii. Podrobnosti o problematice autorských práv jsou tam k dispozici na stránce WikiProjekt Licence souborů. Budete-li mít nějaké dotazy, obraťte se na mne, rád vám pomohu.

Doporučil bych vám načíst tento soubor na Commons, čímž si ho zároveň zpřístupníte i pro všechny ostatní projekty Wikimedia Foundation.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 09:02, 1. 2. 2008 (UTC)

Děkuji

[editovat]
Děkuji
Děkuji

za příspěvek k nedávno dosažené šestitisícové metě v podobě 64 nově založených článků.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 22. 6. 2014, 13:47 (UTC)Odpovědět