Fedor Gál

Z Wikicitátů
Fedor Gál

Fedor Gál (* 20. března 1945, Terezín) je slovenský politik, sociolog, prognostik a podnikatel.

Výroky[editovat]

  • Moje skepse je do značné míry dána tím, že vidím hrozně málo lidí, kteří jsou ochotni pochopit, že příčiny jejich pádu, pádu jejich komunit, jejich obcí, jejich měst, jejich společnosti, jejich státu je jejich dílo. A pokud si člověk neuvědomí, že padá do propasti, tak nezačne dělat ani minimální pohyby proto, aby ten pak zastavil.[1]
  • Tiso byl prezident a nesl obrovskou zodpovědnost! Byl to farář a nesl zodpovědnost i před Bohem a svojí církví! Selhal v obou těchto rovinách. Jako farář, katolík, i jako prezident. Měl se radši nechat popravit nacisty, než aby obětoval desítky tisíc životů a jistou smrt. Protože pokud o tom všem někdo věděl, byl to právě on!
    Tiso bol prezident a niesol obrovskú zodpovednosť! Bol to farár a niesol zodpovednosť aj pred Bohom a svojou cirkvou! Zlyhal v oboch týchto rovinách. Ako farár, katolík, aj ako prezident. Mal sa radšej nechať popraviť nacistami, ako by obetoval desiatky tisíc životov a istú smrť. Pretože ak o tom všetkom niekto vedel, bol to práve on![2]

Reference[editovat]

  1. Fedor Gál: Z české politické scény mám mrazení v zádech. rozhlas.cz [online]. 2016-07-02 [cit. 2016-09-27]. Dostupné online.
  2. Fedor Gál: Tiso sa mal radšej nechať popraviť nacistami. sme.sk [online]. 2007-06-01 [cit. 2012-12-18]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]