Přeskočit na obsah

Gregory Baum

Z Wikicitátů

Gregory Baum (20. června 1923, Berlín, Německo - 8. října 2017, St. Mary's Hospital, Montréal, Kanada) byl kanadský katolický teolog.

Výroky[editovat]

  • Vzkaz holocaustu křesťanské teologii je, že ať to církev stojí cokoli na jejím chápání sebe, musí konfrontovat ideologie implicitní v její doktrinální tradici, odpojit se od ideologických deformací a konvertovat k pravdě.[1]
    The message of the Holocaust to Christian theology, as I see it, is that at whatever cost to its own self-understanding, the church must be willing to confront the ideologies implicit in its doctrinal tradition. We must be willing to sever ourselves from the ideological deformation, whatever they may be, even if we do not know as yet how to formulate the positive content of God's revelation in Jesus Christ, even if we must live with a few question marks for a while. (z díla Christian Theology after Auschwitz)

Reference[editovat]

  1. KRAUS, Benjamin. Kapitola 31. Holocaust jako křesťanské selhání. ceskapozice.cz [online]. 2011-06-24 [cit. 2011-07-23]. Dostupné online.