Přeskočit na obsah

Henci Goerová

Z Wikicitátů

Henci Goerová je americká spisovatelka a dula.

Výroky

[editovat]
  • Dobří porodníci, rodinní lékaři a porodní asistentky věří, že rození dětí je ze své podstaty zdravou a přirozenou součástí života ženy. Přistupují k ženám celostně, berou ohled na jejich myšlenky, pocity, zájmy a priority. Uznávají právo ženy poučeně rozhodovat o sobě a svých dětech. Respektují porod jako individuální zkušenost, jako proces, který je rodící ženě zároveň zdrojem poznání i odměnou. Nabízejí péči, jejíž podstatou je podpora, nikoli intervence. Každou situaci posuzují individuálně, nepřistupují k ženě na základě předem definovaných obecných pravidel. Je-li zapotřebí zasáhnout, volí co nejmírnější prostředky a postupují s rozvahou a s citem. Drží krok s odbornou literaturou.[1]
  • Uvažování většiny porodníků je naladěno tak, že příčiny veškerých porodních potíží hledají v ženě nebo ve fungování jejího těla. Lékař je vždycky tím, kdo »zachraňuje«, nikdy tím, kdo škodí.[2]
  • Vědecké argumenty a logika nemusejí znamenat nic, dokud porodníci nezmění svoji víru.[3]

Reference

[editovat]
  1. MAREK, Vlastimil. Nová doba porodní: život před životem, porod jako zázrak, první tři minuty a jak dál : přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilí. Praha : Eminent, sdružení podnikatelů, 2002. ISBN 80-7281-090-1. S. 33.  
  2. MAREK, Vlastimil. Nová doba porodní: život před životem, porod jako zázrak, první tři minuty a jak dál : přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilí. Praha : Eminent, sdružení podnikatelů, 2002. ISBN 80-7281-090-1. S. 199.  
  3. MAREK, Vlastimil. Nová doba porodní: život před životem, porod jako zázrak, první tři minuty a jak dál : přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilí. Praha : Eminent, sdružení podnikatelů, 2002. ISBN 80-7281-090-1. S. 232.