Přeskočit na obsah

Ján Babjak

Z Wikicitátů
Ján Babjak (2012)

Ján Babjak (* 28. října 1953, Hažín nad Cirochou) je řeckokatolický duchovní a jezuita, eparcha (2002–2008) a první archieparcha a metropolita prešovský.

Výroky[editovat]

  • Člověk, který nežije v manželském životě, má o něm pouze teoretické znalosti. Teorie od praxe se však velmi liší. Pokud kněz žije v manželství a sám zakouší problémy, jistě jim lépe rozumí. Toto je denno-denní praxe v naší katedrále. Když se kněží při zpovědi po pozdravu západním způsobem zpovídající zeptají, proč se přišli zpovídat k nám, odpovídají: Víte, ale vy přece jen, jste ženatý, lépe mi rozumíte.
    Človek, ktorý nežije v manželskom živote, má o ňom iba teoretické vedomosti. Teória od praxe sa však veľmi odlišuje. Ak kňaz žije v manželstve a sám zakúša problémy, iste im lepšie rozumie. Toto je denno-denná prax v našej katedrále. Keď sa kňazi pri spovedi po pozdrave západným spôsobom spovedajúceho sa opýtajú, prečo sa prišli spovedať k nám, odpovedajú: Viete, ale vy predsa len, ste ženatý, lepšie mi rozumiete.[1]

Reference[editovat]

  1. ROZHOVOR - ARCIBISKUP JÁN BABJAK JE VÁŠNIVÝM HUBÁROM. kosice.korzar.sme.sk [online].  [cit. 2014-05-30]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]