Koronavirus

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Koronavirus je společné označení pro čtyři rody virů z podčeledi Orthocoronavirinae, způsobujících různá onemocnění u zvířat a lidí, závažnější i méně závažná. V užším slova smyslu jde o betakoronavirus SARS-CoV-2, původce nebezpečné infekční choroby covid-19.


  • Koronavirus je ideálním spojencem ANO, fašistů a komunistů při pokusu převzít ČT v situaci zákazu demonstrací. — Jan Hřebejk ve znepokojivé reakci na zavádění některých karanténních opatření v Česku[1]
  • První věc, která člověka na koronaviru zaujala, byla estetika viru: vypadá velmi moderně, designově a má svůj cool [kuːl] půvab; zdálo se mi, že do této doby patří a souzní s ní. — Václav Cílek v úvaze o průběhu pandemie covidu-19[2]

Reference[editovat]

  1. Konspirace nebo urážka? Režisér Hřebejk šokoval uživatele svým výrokem ohledně koronaviru. cz.sputniknews [online]. 2020-03-11 [cit. 2020-06-19]. Dostupné online.
  2. Youtube. Co se děje se světem + koronavirový dodatek [online]. Tympanum audioknihy. Google LLC, 2020-05-26, [cit. 2020-06-19]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]