Ladislav Kubíček

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ladislav Kubíček

Ladislav Kubíček (3. ledna 1926 – 11. září 2004) byl český katolický kněz a lékař, sídelní kanovník litoměřické kapituly. Stal se obětí loupežné vraždy.


  • Co se duchovního života týče, nestarej se dopředu. Je to záležitost Ducha svatého, jsi přece taky jeho dílem a nevíš vůbec, jestli budeme za měsíc naživu.
  • I když si člověk ledacos nadrobil sám svou chytrostí, jakmile se vrátí do Otcova náručí a znovu mu upřímně řekne, že chce plnit jen a jen Jeho vůli, tak je zase všechno v pořádku. Otec má pro nás vždycky krásný plán, třebas i v rámci našeho původního zpackání. Tak žádný strach!
  • Přijímat s radostí a vděčností každé ponížení je cennější než klást nějaké kytičky ke kříži. Tak se snaž dál. Jak to bude krásné, až se o tobě lidé v okolí budou vyjadřovat: Tu nic nedovede vyvést z dobré nálady!
  • Náš život musí být písní, básní, koncertem! A závěr skladby, závěr koncertu je vždycky to nejkrásnější! Tudíž i náš životní závěr musí být vyvrcholením naší životní písně! Tak si ho nekaz nějakým filozofováním - to už máme za sebou a necháme to moudřejším hlavám.
  • Děkuj za zkoušku, kterou Bůh dopustil, a těš se na další úkol, který ti chystá. Že ho neznáš? To je právě to dobrodružství naší víry! [1]

Reference[editovat]

  1. SVATOŠOVÁ, Marie: Neměj obavy. Pán po nás nechce nic, co by bylo nad naše síly. Časopis Milujte se!, 19/2011

Externí odkazy[editovat]