Michal Horský

Z Wikicitátů

Michal Horský (1. července 1943, Trnava – 18. března 2018) byl slovenský politolog a československý politik.

Výroky[editovat]

  • Politické strany, které fungují bez členské základny, bez vnitřní kontroly, pouze jako "strany - fabriky", resp. jako strany produkující zisk pro své zakladatele, a to přednostně ze státních dotací, které jsou určeny pro fungování politických stran. Téměř žádný stranický elektorát zároveň umožňuje lídrům strany vést politiku bez jakéhokoliv chomoutu ideologie. Je to systém, v němž členové působí jako zbloudilé vesnické psi bez domovského dvora.
    Politické strany, ktoré fungujú bez členskej základne, bez vnútornej kontroly, iba ako „strany – fabriky“, resp. ako strany produkujúce zisk pre ich zakladateľov, a to prednostne zo štátnych dotácií, ktoré sú určené na fungovanie politických strán. Takmer žiaden stranícky elektorát zároveň umožňuje lídrom strany viesť politiku bez akéhokoľvek chomúta ideológie. Je to systém, v ktorom členovia pôsobia ako zblúdené dedinské psy bez domovského dvora.[1]

Reference[editovat]

  1. STUPŇAN, Igor. Zomrel politológ Michal Horský. spravy.pravda.sk [online]. 2018-03-18 [cit. 2018-03-19]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]