Miroslav Grebeníček

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Miroslav Grebeníček (2008)

Miroslav Grebeníček (* 21. března 1947, Staré Město u Uherského Hradiště) je český politik.

Výroky[editovat]

  • Je tady nějaký primitiv, odveďte ho! (pokyn pořadatelům, kteří opakovaně vyzývali Jana Šinágla, aby přestal křikem přerušovat jeho projev; 1. května 2005)
  • Podle typologie Komenského jsem vzpurná koňská hlava, to jsem byl i za minulého režimu. (v rozhovoru pro iDnes)
  • Po dvanácti letech trpělivé práce snad jsme už konečně přesvědčili širší veřejnost v České republice, ale i v zahraničí, že KSČM reprezentuje moderní levicovou stranu a má své plné opodstatnění v politickém systému České republiky. (po volbách v roce 2002)
  • Podle pánů senátorů veškeré lidské snažení spojené s obdobím let 1945 až 1990, s lidskými touhami po sociálně spravedlivé společnosti, bylo zločinem. Všichni občané až na nečetné výjimky, typu bratrů Mašínů, byli zločinci. (při jednání o vzniku Ústavu paměti národa)
  • Tvrdím, že ti, kdo relativizují pravo-levou diferenciaci a opakují matné fráze o tržní společnosti, chtějí především popřít možnost nutné změny, vyloučit existenci alternativy ke kapitalismu. Rád bych viděl, jak se české politické spektrum přestává dělit na ty, kdo hájí zájmy lidí průměrných a nižších příjmů, a na ty, kdo prosazují platby školného, platby za základní zdravotní péči. (Grebeníček, M.: V proudu času, Futura, Praha 2004, str. 63)
  • Lidská paměť je ovlivnitelná. Fakta lze pomíjet, účelově vybírat a spoléhat na to, že povědomí o nich v mysli většiny lidí rychle slábne [1]

Ve výrocích[editovat]

  • KSČM militantní akce nedělá, na to mají komunisté s prominutím tlustý zadek. Stěží si lze představit, že by soudruh Grebeníček vyrazil do ulic a někde házel dlažebními kostkami.[2]
Tomáš Sokol

Reference[editovat]

  1. Ksčm.cz, 25. 2. 2005
  2. Ondřej Šťastný: Jde zakázat komunisty? Mf Dnes, Publicistika, str. 14, 18. II. 2011.

Externí odkazy[editovat]