Miroslav Macek

Z Wikicitátů

MUDr. Miroslav Macek (* 7. prosince 1944, Litomyšl) je český stomatolog, publicista, překladatel, politik, politický komentátor, bývalý místopředseda poslední federální vlády (pověřený řízením ministerstva práce a sociálních věcí a federálního výboru pro životní prostředí) a bývalý místopředseda ODS.

Výroky[editovat]

  • Jsem přesvědčen, že ohromné většině občanů tohoto státu (bez ohledu na občasné neškodné slovní narážky a vtípky) homosexualita a homosexuálové pranic nevadí. Proč také, vždyť zrovna tak jim vesměs nevadí lidé s desítkami jiných vrozených genetických odchylek. To, co jim vadí, není homosexualita a homosexuálové, ale jistá jejich zpupnost (jsem přesvědčen, že to je to správné slovo) s jakou se snaží majoritní společnosti (s množstvím jiných genetických odchylek, které ovšem tak ostentativně nedávají najevo), vnutit za halasné podpory fanatických ochránců minorit všeho druhu názor, že homosexualita je cosi "víc", cosi hodné obdivu a hrdosti až pýchy (pride),cosi, co je záhodno halasně dávat najevo. A my ostatní pak máme jejich kompenzační samoobdiv, hrdost a pýchu promptně akceptovat, jinak jsme zatracení homofobové.[1]
  • Kdykoliv jde o koryta, řešení se najdou hbitá.[2]

Reference[editovat]

  1. Macek (ODS): Lidem nevadí homosexuálové, ale jejich zpupnost. parlamentnilisty.cz [online]. 2011-08-08 [cit. 2011-09-06]. Dostupné online.
  2. http://www.viditelnymacek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new

Externí odkazy[editovat]