Ralph Bunche

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ralph Bunche

Ralph Johnson Bunche (7. srpna 1904, Detroit, Spojené státy americké – 9. prosince 1971, New York, Spojené státy americké) byl americký politolog a diplomat, nositel Nobelovy ceny.


  • Mám řadu velmi silných předsudků. Jsem hluboce zaujatý proti nenávisti a nesnášenlivosti. Jsem zaujatý proti rasové a náboženské bigotnosti. Jsem zaujatý proti válce a zaujatý pro mír. Mám sklon věřit v dobrotu bližního svého a to mne vede k tomu, že žádný problém v lidských vztazích není neřešitelný. Mám silný sklon podporovat OSN a její schopnost udržovat světový mír.
    I have a number of very strong biases. I have a deep-seated bias against hate and intolerance. I have a bias against racial and religious bigotry. I have a bias against war, a bias for peace. I have a bias which leads me to believe in the essential goodness of my fellow man, which leads me to believe that no problem of human relations is ever insoluble. And I have a strong bias in favor of the United Nations and its ability to maintain a peaceful world.[1]

Reference[editovat]

  1. Dr. Bunche of U.N., Nobel Winner, Dies. nytimes.com [online]. 1971-12-10 [cit. 2011-04-20]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]