Stanislav Zvolenský

Z Wikicitátů
Stanislav Zvolenský (2016)

Stanislav Zvolenský (* 17. listopadu 1958, Trnava, Slovensko) je slovenský arcibiskup.

Výroky[editovat]

  • Pokud nastane situace, že by Svatý otec ode mne žádal, abych se úřadu vzdal, byla by to velmi bolestná situace, ale je to otázka poslušnosti. Umím si představit, že i pro mě by to bylo velmi těžké a bolestné rozhodování, ale přísaha věrnosti nebo to vědomí, že musím být poslušný Svatému Otci, je znakem společenství. To neznamená, že ztrácím nějaké postavení v církvi a že mé schopnosti by nemohly být jinak využity. Ta poslušnost by musela být projevem loajality a věrnosti přísaze.
    Ak nastane situácia, že by Svätý Otec odo mňa žiadal, aby som sa úradu vzdal, bola by to veľmi bolestná situácia, ale je to otázka poslušnosti. Viem si predstaviť, že aj pre mňa by to bolo veľmi ťažké a bolestné rozhodovanie, ale prísaha vernosti alebo to vedomie, že musím byť poslušný Svätému Otcovi, je znakom spoločenstva. To neznamená, že strácam nejaké postavenie v cirkvi a že moje schopnosti by nemohli byť inak využité. Tá poslušnosť by musela byť prejavom lojality a vernosti prísahe.[1]
    o Róbertu Bezákovi

Reference[editovat]

  1. Zvolenský o Bezákovi: Zrieknutie sa úradu je vecou poslušnosti. aktuality.sk [online]. 2012-12-28 [cit. 2012-12-29]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]