Přeskočit na obsah

Vanga

Z Wikicitátů

Vanga, vlastním jménem Vangelija Pandeva Dimitrova-Gušterova (31. ledna 1911, Strumica – 11. srpna 1996, Sofie), byla bulharská nevidomá věštkyně.

Výroky[editovat]

  • Není velký užitek z bylinek a péče o zdraví, když nedodržujeme duševní čistotu. Když se nesnažíme být dobrými a nesnažíme se chápat a milovat všechny lidi. Jako by to bylo těžko splnitelné v naší znepokojující době. Ale počkejte! (Krasimira Stojanova: Jasnovidka Vanga - Receptář)
  • Dejme šanci víře, naději a lásce, abychom se stali důstojnými lidmi nové, lepší budoucnosti.

(Krasimira Stojanova: Jasnovidka Vanga)

  • Když má jeden člověk hodně starostí, je skleslý, onemocní, ale když všichni lidé jednoho státu jsou zoufalí, s podlomenou vírou a nešťastní, tak ten stát hyne!

(Krasimira Stojanova: Jasnovidka Vanga)

  • Někdy jsem nervózní a lidé si myslí, že jsem zlá. Ale já vidím obklíčení a obruč, která se postupně stahuje kolem země. Prožívám muka všech lidí a nemůžu, a ani to nesmím, vysvětlit, protože mne neustále přísný hlas upozorňuje, že se nemám pokoušet nic vysvětlovat, protože lidé si zaslouží takový život, jaký vedou.

 Jak mám pomoci těm lidem, kteří stále více a více nikoho neuznávají a předhánějí se v získávaní peněz a věcí?

 Jakoby snahou člověka bylo pošlapat všechno světlé a svaté, k čemu dospěl za cenu tolika drahých obětí. (Krasimira Stojanova: Jasnovidka Vanga)

  • V těžkých dobách žijeme: Lidi k sobě nic neváže. Matky rodí děti, ale nemají mléko na jejich krmení. Prý proto, že jsou nervózní. Není to pravda. Prostě děti nemají se svými matkami nic společného, jen jejich prostřednictvím přišly na svět. Nic nedostávají děti od svých matek – ani mléko, ani teplo. Dávají je malé do dětských jeslí, večer je ukládají spát odděleně. Matky jsou nespokojené, že si jich jejich manželé neváží. Manželé si zase myslí, že se oženili jen proto, protože i oni museli dodržet zaběhaný pořádek. I starší jsou nespokojení, protože si jich mladí neváží. Nikdo si s nikým není blízký. Lidé se zajímají už jen o peníze. Myslí si, že když mají peníze, že bude všechno v pořádku. Neví, že jednoho dne jim tyto peníze vůbec neposlouží... (Krasimira Stojanova: Jasnovidka Vanga)

Reference[editovat]


Externí odkazy[editovat]