Přeskočit na obsah

Wikicitáty:Editujte s odvahou

Z Wikicitátů

Stránky typu wiki nebudou dobře fungovat, pokud v sobě nenajdete kousek odvahy. Je nutné se přemoci a začít editovat: opravovat pravopisné chyby a překlepy, přidávat další informace do článků, upřesňovat formulace atd.

Všechny tyto činnosti jsou naprosto v pořádku. Právě takovým způsobem Wikicitáty fungují a toto od vás všichni očekávají.

Nikdy se neptejte: Proč jsou v tom článku či citátech chyby? Jsou tam, protože jste je VY neopravili! Takže když něco zahlédnete, nestůjte, nečekejte, vyhrňte si rukávy a dejte se do práce. A takhle to začíná. Přesvědčíte se sami.

Pokud si nadále nejste jisti, pokusíme se to vysvětlit podrobněji. Prostě když uvidíte článek, který obsahuje chybu, trapné vtípky nebo je zcela nesmyslný, na nic se neohlížejte a buď ten článek opravte, přepracujte, nebo ho napište znova, úplně od začátku.

Hlouposti můžete mazat a věci, o kterých pochybujete, přemístěte na stránku „Diskuse“ u článku. Nesmíte si však myslet, že to, co vy napíšete do článku, nemůže být během jedné minuty nemilosrdně změněno. Nesmíte si to brát jako útok na svou osobu. Záměrem všech je vytvořit z Wikicitátů výbornou a použitelnou sbírku citátů.

Dobrá, předpokládejme, že jsme vás přesvědčili k odvážnému aktualizování článků. Vzniká tedy otázka: Jak na to?