Diskuse:Facebook

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Máma mezi přáteli na Facebooku[editovat]

Dva téměř identické citáty (mající společnou podstatnou část: „zásadním momentem, kdy se mladý člověk rozhodne opustit Facebook, je ten obávaný den, kdy vám máma pošle žádost, abyste si ji přidali mezi přátele“) dvou různých antropologů ve dvou českých médiích v průběhu 14 dnů.

První z nich, vydaný iHNed.cz 13. ledna 2014, uvádí jako autora antropologa Davida Millera z University College London. Vyhledávání tohoto jména na webu UCL nachází tři osoby tohoto jména (dvě s profesorským titulem), žádný z nich se nezabývá antropologií ani blízkým oborem, ale je zde výzkumník Daniel (Danny) Miller, který vydal knihu o Facebooku. Autora tedy uvádím jen jako D. Miller a bez odkazu.

Nadějněji vypadá autor citátu z tištěného Týdne 27. ledna 2014 Aaron Smith z Pew Center. Ve skutečnosti se instituce jmenuje Pew Research Center a působí na ní }ne sice antropolog] Aaron Smith, který je skutečně spoluautorem výzkumu zabývajícího se mj. důvody odchodu uživatelů z Facebooku. Ponechávám tedy celé jméno a odkaz. --Milda (diskuse) 13. 8. 2014, 20:53 (UTC)Odpovědět[odpovědět]