Diskuse s uživatelem:Jedudedek

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přivítání[editovat]

Vítejte ve Wikicitátech!

Začal(a) jste dobře a jste na nejlepší cestě přispívat vlastními články.

Pokud jste tak ještě neučinil(a), doporučujeme vám přečíst si nejdříve některé stránky, které vám přiblíží provoz a zvyky na Wikicitátech:

Několik dobrých rad:

  • Abyste se podepsal(a) na diskusních stránkách, stačí napsat 4 vlnovky ~~~~ (nebo je vložit pomocí tlačítka tlačítko pro vložení podpisu v liště nad editačním oknem). Naopak články se nepodepisují.
  • Opravdu se nebojte editovat. Když se vám občas něco nepovede, jiní to spraví.

Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za vaše příspěvky. Doufáme, že se tu uvidíme často.

…vítám známou tvář. Díky za pomoc! --Martin Kozák 09:07, 27. 3. 2007 (UTC)

Pomlčka, reference[editovat]

Ahoj. Pomlčku nemusíš vypisovat jako entitu –; pokud máš povolený javascript a vidíš pod editačním oknem nabídku zvláštních znaků, odpovídá půlčtverčíkové pomlčce znak „–“ neboli kratší z obou pomlček (vlevo –, vpravo —) mezi uvozovkami („“) a výpustkou (…). A přidávej, prosím, k citátům referenci na zdroj, odkud jsi citát převzal, v budoucnu nám to usnadní dělení citátů na potvrzené a přisuzované. Díky. --Milda 04:57, 9. 6. 2008 (UTC)

OK
Co se týče přísloví, čerpám vesměs z internetu, mám tedy napsat odkaz na stránku ze které jsem to opsal? A reference by tedy měla být spíš k tomu, že je to např. ruské přísloví, než že přísloví jako takové existuje?
Co se týče výroků konkrétních osob, tak ty výroky, které jsem přidal já (neopsal z jiné zdejší stránky), tak jsem snad pokaždé zdroj uvedl.
Jedudedek 05:58, 9. 6. 2008 (UTC)