Diskuse s uživatelem:Qeqwq

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngRádi bychom Vás přivítali na Wikicitátech!

Začal(a) jste dobře a jste na nejlepší cestě přispívat vlastními články.

Pokud jste tak ještě neučinil(a), doporučujeme Vám nejdříve si přečíst některé stránky, které Vám přiblíží provoz a zvyky na Wikicitátech:

Několik dobrých rad:

  • Abyste se podepsal(a) na diskusních stránkách, stačí napsat 4 vlnovky ~~~~ (nebo je vložit pomocí druhé ikony zprava v liště nad editačním oknem). Naopak články se nepodepisují.
  • Opravdu se nebojte editovat. Když se Vám občas něco nepovede, jiní to spraví.

Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za Vaše příspěvky. Doufáme, že se tu uvidíme často.

--Mercy 13. 7. 2009, 13:31 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

{{Tématický článek}}[editovat]

Zdravím,

podle textu v šabloně soudím, že se snažíte vytvořit něco, co se tu řeší sekcí Související témata, tudíž je ta šablona pak zřejmě bezpředmětná...

P. S.: tematický, nikoliv tématický - ale nepřesunul jsem to, protože předpokládám na základě výše uvedeného, že se to spíš rovnou smaže?

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 3. 11. 2009, 11:15 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Nikoli, tato šablona se vkládá k výrokům osob uspořádaným tematicky, ne do tematických článků (podívejte se na použití této šablony v článcích Alexandr Alexandrovič Aljechin nebo Albert Camus). Zbyněk Stara 3. 11. 2009, 11:35 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Formát hesla[editovat]

Zdravím dnes ještě jednou...

Osobně se nedomnívám, že dělení stránek s výroky osob na sekce podle tématu je dobrý nápad. Předně, řadu výroků byste mohl zařadit do vícero sekcí, čímž by vznikla duplikace, kterou ovšem ze zjevných důvodů nechceme. Kromě toho, to dělení bude do značné míry subjektivní. Za další - vztahuje se k té vámi vytvořené šabloně: I tak postrádám její smysl - nač odkazovat např. pod nadpisem Šachy na stránku Šachy, když na tutéž tematickou stránku odkazují (resp. měly by) samy citáty?

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 3. 11. 2009, 17:03 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

I já Vám přeji dobrý večer,
Na Vaše námitky (za které jsem rád, protože vidím, že si mých změn někdo všímá), bych rád reagoval několika následujícími odstavci:
O subjektivnosti zařazení bych se přel – každý citát má přeci jeden zřejmý význam (mohl byste prosím nějakým příkladem ilustrovat, jaký citát by mohl být zařazen do dvou sekcí?), který lze snadno odhalit, takže já používám jako nadpis tématu právě to klíčové slovo, které téma citátu nejlépe vystihuje. Samozřejmě může existovat více tematických člnků, kam lze citát podle tohoto klíčového slova zařadit, ale odkázat jedním slovem lze vždy jen na jediný článek (protože odkázat na dva články jedním odkazem prostě nejde, i když bych si tuto funkci často sám přál). Takže já určuji (a myslím si, že je to tak absolutně korektní) téma citátu podle tematického článku, na který odkazuje klíčové slovo v původní verzi citátu.
A navíc, pokud by se problém s neurčitelností tématu citátu u nějaké osoby opravdu objevil a byl opravdu nevyřešitelný (přičemž já si myslím, že taková situace nemůže nastat, ale budiž), lze takový citát vždy zařadit do tématu Různé (což by se neíbilo ani mně, ale pokud by to bylo krajní řešení, tak mi to přijde jako nejlepší kompromis).
Tu šablonu jsem vytvořil právě za tím účelem, aby se pod nadpisy (o kterých si myslím, že jsou určitě přínosné) o tématech neopakoval desetkrát, v každém citátu, odkaz na stejný tematický článek. A protože odkazování nadpisem vypadá hrozně, je jediným estetickým a logickým řešením vytvořit šablonu, která čtenáře nenásilně upozorní na existenci tematického článku (kterou je přávě šablona {{Tematický článek}}; samozřejmě že by ta šablona nemusela být pod nadpisem použita, ale to by pak nutilo čtenáře přepisovat název článku do okénka vyhledávání – proč by nemělo téma citátu formátováno jako obyčejný odkaz vysvětluji níže –, což by samozřejmě snížilo jejich komfort z užívání Wikicitátů). Toto řešení také umožňuje zvýraznit klíčové slovo v citátech tučně (protože ztučnění odkazu, který je modrý, téměř nelze, obklopeno dalšími modrými odkazy, rozpoznat), aby se tak hlavní myšlenka oddělila od běžně formátovaných odkazů na zmíněné, avšak ne hlavní myšlenky citátu.
Děkuji, Zbyněk Stara 3. 11. 2009, 18:00 (UTC)Odpovědět[odpovědět]

Pane kolego, přerušte, prosím, svoje „zgruntu předělávání“ stránek o autorech citátů, než dojde k prodiskutování jejich přínosu. Netvrdím, že jsou zcela nepřínosné, ale objevily se vůči nim výhrady a ani mně se některé z těch změn nelíbí. Hrozí, že vaše úsilí bude vynakládáno zbytečně a naopak bude vyžadovat další čas váš nebo někoho jiného k selektivním opravám provedených změn. Děkuji za pochopení. --Milda 5. 11. 2009, 15:18 (UTC)Odpovědět[odpovědět]