Holokaust

Z Wikicitátů
Přejít na: navigace, hledání

Holokaust bylo hromadné vyvražďování Židů během 2. světové války.


 • Holokaust náleží k takovému druhu zkušenosti, u níž je jedinec nakonec odsouzen k mlčení. I ta nejlepší možná odpověď se zdá být triviální. Pro mě není holocaust jen součástí historie, ale také součástí života mnoha lidí, stejně jako mého vlastního. A nakonec i metaforou pro to minulé století.[1] -- Aharon Appelfeld
 • Považuji to za idiotský názor (popírání holokaustu), ale člověk by to měl možnost říct.[2] -- Mark Rutte
 • Proč holocaust téměř úplně ušetřil sefardské Židy? Je to výsledek učení svaté Tóry.
  Why did the Holocaust almost completely spare Sephardic Jews? It is the result of the education of the holy Torah…[3] -- Meir Mazuz (na otázku zda je lepší aškenázské nebo sefardské učení)
 • Židy celého světa čeká holokaust, a všechny ty příšerné lži, které říkají o lidech jako Němci za druhé světové války - všechna ta spielbergovská překrucování toho, co se skutečně stalo - se jednou Židům vrátí, a já nechci být u toho, až se to stane.[4] -- Ernst Zündel

Reference[editovat]

 1. Rozhovor s Aharonem Appelfeldem na pwf.cz
 2. Zpochybňujete vyvražďování Židů? Jste asi na hlavu.... tyden.cz [online]. 2011-02-04 [cit. 2011-02-06]. Dostupné online.
 3. Eli Yishai's spiritual leader: Torah study spared Sephardic Jews from Holocaust. haaretz.com [online]. 2014-12-31 [cit. 2014-12-31]. Dostupné online.
 4. www.nizkor.org

Externí odkazy[editovat]

 • Encyklopedický článek Holokaust ve Wikipedii