Přeskočit na obsah

Jacques Rogge

Z Wikicitátů
Jacques Rogge

Hrabě Jacques Rogge (* 2. května 1942, Gent, Belgie) je belgický ortoped a od roku 2001 předseda Mezinárodního olympijského výboru.

Výroky

[editovat]
  • Je to definitivně královna bruslení. Jestli se stane skutečně královnou celých her, to se ještě uvidí. Ale má elegantní styl bez nějakých známek vysokého úsilí. Jede tak lehce, nenuceně, vyhrává snadno. Má tři medaile. Tomu říkám představení.[1]
    (o Martině Sáblíkové po jejím vítězství v závodu na 5000 m na ZOH 2010 ve Vancouveru)
  • Jsem hluboce zarmoucen smrtí muže, který vybudoval olympijské hry moderní éry, muže, který mne inspiroval a jehož znalosti sportu byly opravdu výjimečné. Díky svým neobyčejným vizím a talentu byl Samaranch architektem silného a sjednoceného olympijského hnutí. Mohu pouze vzdát hold jeho úžasným úspěchům a jeho dědictví a ocenit jeho naprosté oddání se olympijskému hnutí a jeho hodnotám. Ztratili jsme velkého muže, mentora a přítele, který věnoval svůj dlouhý a plný život olympismu.
    I am personally deeply saddened by the death of the man who built up the Olympic Games of the modern era, a man who inspired me, and whose knowledge of sport was truly exceptional. Thanks to his extraordinary vision and talent, Samaranch was the architect of a strong and unified Olympic Movement. I can only pay tribute to his tremendous achievements and legacy, and praise his genuine devotion to the Olympic Movement and its values. We have lost a great man, a mentor and a friend who dedicated his long and fulfilled life to Olympism.[2]
    — k úmrtí svého předchůdce ve funkci předsedy MOV Juana Antonia Samaranche

Reference

[editovat]
  1. ČTK. Prezident MOV Rogge: Sáblíková může být královnou celých her. sport.cz [online]. 2010-02-25 [cit. 2013-07-21]. Dostupné online.
  2. Death of IOC Honorary President Juan Antonio Samaranch. Olympic.org [online]. 2010-04-21 [cit. 2013-07-21]. Dostupné online.

Externí odkazy

[editovat]