Jiří Kajínek

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jiří Kajínek

Jiří Kajínek (* 11. ledna 1961, Prachovice) je český vězeň, odsouzený za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus vraždy k doživotnímu trestu.

Ve výrocích[editovat]

  • Pokud tu vraždu nespáchal pan Kajínek, tak ji spáchal asi někdo z policie. (…) To byl evidentně případ, kdy někteří policisté spolupracovali s podsvětím. — Pavel Rychetský[1]
  • Když sedíte metr od člověka a cítíte jeho upřímnou bolest a zároveň naději, kterou si přes všechno uchoval, najednou víte, že vidíte pravdu. Proto jsem kdesi řekl, že pro mě je Jiří Kajínek nevinný. Pokud si s ním jednou budu moct potřást rukou jinak než přes mříže, budu jen rád. — Konstantin Lavroněnko, představitel Jiřího Kajínka ve filmu Kajínek[2]

Reference[editovat]

  1. Interview BBC : Pavel Rychetský, vicepremiér pro legislativu vlády ČR. BBC Czech [online]. 2001-07-13 [cit. 2014-02-09]. Textový přepis rozhovoru. Dostupné online.
  2. SPAČILOVÁ, Tereza. Filmový vězeň Lavroněnko: Cítil jsem Kajínkovu bolest a uvěřil jsem mu. iDNES.cz [online]. 2010-08-04 [cit. 2014-02-09]. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat]