Marilyn Monroeová: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 190 bajtů ,  před 8 měsíci
+ ref
(format (castecne))
(+ ref)
 
== Ve výrocích ==
* Líbat Marilyn bylo jako líbat [[Adolf Hitler|Hitlera]]. -- [[Tony Curtis]]<ref>[https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/marilyn-monroe-se-mnou-cekala-dite-tvrdi-tony-curtis-40233560 Marilyn Monroe se mnou čekala dítě, tvrdí Tony Curtis], 8. 8. 2009, Právo</ref><br />(po dokončení natáčení filmu Někdo to rád horké), Donald H.Wolfe ve své knize Vražda Marilyn Monroe ovšem uvádí na pravou míru tento často uváděný citát, vytržený ovšem z kontextu: Tony Curtis se bránil tím,že Billy Wilder při natáčení Some like it hot vyžadoval časté opakování záběrů.Zatímco Tonyho výkon se ale se zvyšujícím počtem záběrů horšil, Marilyn se naopak „rozpalovala“. Na to konto Tony Curtis prohlásil: „Po čtyřicátém záběru bylo líbat Marilyn jako líbat Hitlera.“ Tisk ovšem jeho slova záměrně vytrhl ze souvislosti.)
* Vystupoval jsem v [[Paříž]]i z letadla, zastavili mě novináři a ptali se na Marilyn. Pověděl jsem, co jsem pověděl, jistě to nebylo nic pěkného. Když jsem vystoupil z taxíku, spatřil jsem plakáty… Neřekli mi to ti bastardi. -- [[Billy Wilder]]<br />(ve vyjádření po smrti Marilyn)
* Nikdo ji neobjevil, propracovala se vlastními silami až k filmové hvězdě. -- [[Darryl Zanuck]], šéf studia 20th Century Fox

Navigační menu