Diskuse s uživatelem:Vlakovod

Z Wikicitátů
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte[editovat]

Vítejte ve Wikicitátech!

Začal(a) jste dobře a jste na nejlepší cestě přispívat vlastními články.

Pokud jste tak ještě neučinil(a), doporučujeme vám přečíst si nejdříve některé stránky, které vám přiblíží provoz a zvyky na Wikicitátech:

Několik dobrých rad:

 • Abyste se podepsal(a) na diskusních stránkách, stačí napsat 4 vlnovky ~~~~ (nebo je vložit pomocí tlačítka tlačítko pro vložení podpisu v liště nad editačním oknem). Naopak články se nepodepisují.
 • Opravdu se nebojte editovat. Když se vám občas něco nepovede, jiní to spraví.

Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za vaše příspěvky. Doufáme, že se tu uvidíme často.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 5. 4. 2020, 11:57 (UTC)

"Sjednocovací" úpravy[editovat]

Děkuji za vaši snahu o sjednocovací úpravy, ale bohužel při řadě z nich uděláte zase nějakou věc, která to naopak rozrůzňuje, takže ve výsledku to nemá moc žádný přínos. Myslím, že by bylo vhodné, kdybyste se zatím do takových úprav nevrhal, protože nemáte zdejší zvyky ještě v krvi. Na druhé straně je moc dobře, že přidáváte k osobám (u témat naopak ne) obrázky, že přidáváte biografická data, opravujete překlepy apod. - i tady je dost co dělat, takže pokud zůstanete u toho, budete Wikicitátům nadále prospěšný, ba dokonce více, protože nebudete zanášet další nedostatky.

Díky za spolupráci.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 5. 4. 2020, 11:57 (UTC)

Méně je více[editovat]

Ocenil bych, kdybyste skutečně ubral s netriviálními úpravami - zase jsem po vás musel spoustu věcí opravovat. Pokud chcete dělat nějakou údržbu, rád vám vyjedu seznamy hesel pro určité typy nekontroverzních, avšak velmi potřebných úprav.

Každopádně díky za množství přidaných obrázků.

Děkuji za spolupráci.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 11. 4. 2020, 12:07 (UTC)

Omluva a poděkování. Seznamy hesel pro úpravy mi rozhodně pomůžou. Zatím, kromě Obrázků, jsem se věnoval Doplnit info o díleVyčlenit.
Seznam Wikicitáty:Údržba/Jednou odkazované chybějící stránky už jsem byl prošel celý,. Snad se mi něco povedlo opravit, za chyby se omlouvám. Dotazy:
 • Přidal jsem přesměrování Coco Chanelová na Coco Chanel. Je to takto žádoucí?
 • Je žádoucí obdobně postupovat u obdobných případů (pravopis), konkrétně špion vs. špión?
 • Poznámka: Pochopil jsem, že pro synonyma (např. Kacířství / Hereze) je to nevhodné; pro tematicky podobná slova (např. Syřan / Sýrie) zcela nevhodné.
Vlakovod (diskuse) 12. 4. 2020, 08:06 (UTC)

Díky. Ty obrázky jsou dobrá pomoc, chyběly v mnoha stránkách. Jinak kromě toho seznamu, který je tvořen pouze na základě shody jména, můžete na všech relevantních stránkách využít i přítomnosti odkazu do Wikimedia Commons v levém menu.

 • Seznamy vytvořím, nejpozději na začátku měsíce při periodickém údržbovém dataminingu.
 • Český jazyk přechyluje, hesla o ženách jsou zde tedy na přechýleném tvaru a z nepřechýleného na ně vede přesměrování. Tomuto jevu se nemusíte věnovat, jednou za čas to upravuji hromadně, beztak jsou k tomu většinou potřeba práva správce kvůli smazání za účelem přesunu.
 • Přesměrování z pravopisné dublety na častější tvar je správné. Odkazovat by se však mělo jen na základní tvar, ovšem s ponecháním původního tvaru v citátu (tj. např. James Bond je [[Špion|špión]], který mne miloval.).
 • Tematicky podobná slova mají své vlastní stránky (ještě tu není zcela uklizeno, takže samozřejmě někde mohou existovat nevhodné odkazy typu [[Sýrie|Syřan]], které je třeba upravit; připravím na jejich vyhledávání skript), u synonym je to jak kdy, doporučoval bych se tím nezabývat, jsou tu mnohem závažnější věci k úpravám.

Danny B. ( diskusemail přehled příspěvků ) 14. 4. 2020, 12:07 (UTC)

Díky za pomoc a vysvětlení. Mnohé je jasnější.
Každopádně, kolem obrázků je toho ještě spousta. "ještě tolik pláten udělat je třeba" — Nohavica o Vojkůvkovi.
Vlakovod (diskuse) 15. 4. 2020, 04:01 (UTC)

Doplňování obrázků[editovat]

Někdy to není úplně triviální záležitost. Jmenovci jsou občas docela oříšek; některé fotky se mi zdají na/za hranicí použitelnosti (např. Jiří Sovák). Měl bych jeden konkrétní dotaz:

 • Je žádoucí přidávat "Cizojazyčně" do jména v definici osoby (např. Johann Christian von Mannlich)?
 • Poznámka: Pokud to v definici už je, pak to přidávám i do popisky obrázku.

Vlakovod (diskuse) 12. 4. 2020, 08:42 (UTC)