Přeskočit na obsah

Isaac Asimov

Z Wikicitátů
Isaac Asimov

Isaac Asimov (2. ledna 1920, Petroviči, Bělorusko – 6. dubna 1992, New York, Spojené státy americké) byl americký spisovatel sci-fi a biochemik.

Výroky[editovat]

  • Píši ze stejného důvodu jako dýchám – protože kdybych to nedělal, umřel bych.
    I write for the same reason I breathe — because if I didn't, I would die.[1]
  • Ačkoliv se blíží čas mé smrti, nemám strach, že zemřu a půjdu do pekla nebo (což by mohlo být ještě horší) do popularizované verze nebe. Očekávám, že po smrti přijde jen nicota, a děkuji ateismu za to, že mě zbavil všech možných obav.
    Although the time of death is approaching me, I am not affraid of dying and going to hell or (what would be considered worse) going to a popularized version of heaven. I expect death to be nothingness and for removing me from all possible fears of death, I am thankful to atheism.[2]
  • Lidé věděli předem, že jednou bude člověk chodit po Měsíci. Ale nikoho nenapadlo, že miliarda lidí se na to bude dívat v televizi.[3]

Reference[editovat]

  1. DAVIS, A. J. Writings of a Teenage Heart. [s.l.] : AuthorHouse, 2007. S. 89. (anglicky) 
  2. GARROD, Victor. Did God Screw Up?. [s.l.] : lulu.com, 2010. Dostupné online. ISBN 978-0-557-46418-0. S. 124. (anglicky) 
  3. SOBOTKA, Petr. Meteor o nebezpečném pečivu, magnetickém mozku a světélkujícím ptakopyskovi. Foto Isaac de Rivaz; Věda | Meteor. Český rozhlas Dvojka [online]. , 30. leden 2021 [cit. 2021-04-16]. Čas 10 min : 34 sec. Dostupné online. (česky)

Externí odkazy[editovat]