Přeskočit na obsah

Postmoderna

Z Wikicitátů

Ve výrocích[editovat]

 • Postmoderna ukazuje, že každá takzvaná pravda je otázkou víry. Věříme tedy tomu, co děláme, věříme tomu, co říkáme. A to je jediný způsob, jak definovat pravdu. Máme tedy svou zvláštní ruskou pravdu, kterou je třeba přijmout. Pokud Spojené státy nechtějí rozpoutat válku, měly by uznat, že už nejsou výlučným hegemonem. A v souvislosti se situací v Sýrii a na Ukrajině Rusko jasně říká: „Ne, hegemonem už nejste.“ Je to otázka, kdo vládne světu. Jedině válka může skutečně rozhodnout.[1]
  Alexandr Dugin
 • Současná, nejen slovenská próza je jakoby postmoderní, dezorientovaná. Když odhlédneme od významných světových děl, pojem postmoderny znamená všenic. Taková literatura bez výchozí koncepce nanejvýš tvořivě zobrazuje realitu, a to na bázi intelektuálních, často ohraných spekulací.
  Súčasná, nielen slovenská próza je akoby postmoderná, dezorientovaná. Keď odhliadneme od významných svetových diel, pojem postmoderny znamená všetko i nič. Taká literatúra bez východiskovej koncepcie nanajvýš tvorivo zobrazuje realitu, aj to na báze intelektuálnych, často obohraných špekulácií.[2]
  Radovan Brenkus

V dílech[editovat]

Reference[editovat]

 1. Slavoj Žižek: Ukrajina a třetí svět. Na co Západ neustále zapomíná?. rusko-ukrajinská válka | třetí svět. A2larm. 2. březen 2022. Svalovat vinu na Západ nestačí. [cit. 2022-03-07]. Dostupné online.
 2. Vydavateľ Brenkus: Súčasná próza je akoby postmoderná, dezorientovaná. blog.martinus.sk [online]. 2011-02-07 [cit. 2018-06-04]. Dostupné online.
 3. KURAS, Benjamin. Sekl se Orwell o dvacet let?. 1. vyd. Praha : Baronet, 2003. 156 s. ISBN 80-7214-598-3. (čeština) 

Související[editovat]

Externí odkazy[editovat]