Přeskočit na obsah

Typ

Z Wikicitátů

Ve výrocích[editovat]

 • Alkoholcigarety jsou škodlivější než ilegální drogy typu konopí, LSDextáze.[1]
  David Nutt
 • Hloupý člověk je nejnebezpečnější typ člověka, který existuje… Hlupák je nebezpečnější než bandita.
  La persona stupida è il tipo di persona più pericoloso che esista… Lo stupido è più pericoloso del bandito.[2]
  Carlo Maria Cipolla
 • Jeden člověk typu „krvácející srdce“ se mne nedávno zeptal, jestli souhlasím s tím, že „násilí plodí násilí“. Řekl jsem mu, že se ze všech sil snažím, aby tomu tak bylo. Byl bych rád – a párkrát jsem to už udělal – aby každý, kdo sáhne po násilí vůči bližnímu, dostal nazpátek mnohem víc, než by mu bylo milé.
  One bleeding-heart type asked me in a recent interview if I did not agree that "violence begets violence." I told him that it is my earnest endeavor to see that it does. I would like very much to ensure — and in some cases I have — that any man who offers violence to his fellow citizen begets a whole lot more in return than he can enjoy.[3]
  Jeff Cooper
 • Když potkávám mladé muže, mám pocit, že jsou to typy, kterým kdyby holka nabídla, že jim ponese tašku, přijmou to. A to je podle mě znak určitého úpadku společnosti. Bude to znít starodávně, ale rovnoprávnost v tomto směru je nepřijatelná.[4]
  Ivan Medek

V dílech[editovat]

Reference[editovat]

 1. lu. Marihuana škodí méně než alkohol, prohlásil britský poradce a přišel o místo. iHNed.cz [online]. 2009-11-01 [cit. 2010-05-30]. Dostupné online. ISSN 1213-7693.
 2. CIPOLLA, Carlo M.. Allegro ma non troppo. [s.l.] : Il Mulino, 1988. S. 73. (italština) 
 3. COOPER, Jeff. Cooper vs. Terrorism (Guns & Ammo Annual, 1975) (anglicky)
 4. Rozhovor pro MF Dnes, 27. 3. 2008.
 5. VIAN, Boris. Podzim v Pekingu. Překlad Tomáš Kybal. 3. vyd. Praha : Argo, 2011. 223 s. ISBN 978-80-257-0396-0. S. Věta prvá, kap. I., str. 53.  

Související[editovat]

Externí odkazy[editovat]

 • Rozcestník Typ ve Wikipedii
 • Slovníkové heslo typ ve Wikislovníku